środa, 24 czerwca 2015

Zaryzykuj.


Coraz częściej w polskiej blogosferze pojawiają się wpisy dotyczące wychodzenia ze swojej strefy komfortu, czyli strefy, w której czujemy się bezpiecznie, nie chcemy niczego ryzykować czy zmieniać. Z pewnością niesie to swoje korzyści i pozwala na samorozwój. Dzisiaj jednak chciałabym Wam opowiedzieć pewną historię...

W ostatni poniedziałek wraz z grupą teatralną, do której należę występowaliśmy na deskach teatru. Było to dla nas wszystkich niesamowitym przeżyciem, ponieważ być może już nigdy nie będziemy mieli drugiej takiej szansy. Choć tę sztukę wystawialiśmy już kilkukrotnie wcześniej, byliśmy zdenerwowani, bo przecież to już nie szkolne przedstawienie, które ogląda garstka ludzi. Gdybyście mogli zobaczyć nasze uśmiechnięte twarze, gdy dostaliśmy owacje na stojąco! 

No dobrze, ale co to ma wspólnego z tytułem wpisu? 


Już tłumaczę. Gdy we wrześniu przyszliśmy na pierwsze zajęcia, nie wiedzieliśmy czego mamy się spodziewać. Przesłuchania wystraszyły znaczną cześć kandydatów, potem było już tylko lepiej!
W listopadzie dowiedzieliśmy się co będziemy wystawiali. Szok. Niektóre z ról były dość hmm... kontrowersyjne jak na pierwszy rzut oka. Ale wszyscy ZARYZYKOWALIŚMY, przecież na pewno nam się uda. I tak też się stało! Próby choć niejednokrotnie męczące i bardzo wymagające, sprawiły, że bardzo się zżyliśmy. A końcowy efekt był oszałamiający. 

Strach zawsze będzie obecny w naszym życiu.

A my musimy go umieć przezwyciężać. Rzecz, która początkowo wydaje nam się absurdalna, 
na końcu może przynieść niesamowite efekty. Bardzo ważne jest także nasze nastawienie do tego, co robimy. Jeżeli od razu będziemy  "na nie" nawet nie próbujmy, ponieważ i tak skończy się to narzekaniem. Ryzyko pozwala zmienić nasze własne granice i udowodnić samemu sobie ile jesteśmy w stanie osiągnąć czy wytrzymać.

Na dziś to już wszystko :) Do usłyszenia niebawem! 


                                         
                                   Zapraszam do polubienia i/lub obserwowania! :) 


                                         

                                      

                                    Zdjęcie: Unsplash

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz